صورت صفحه شخصی مهناز افشار عکس مهناز افشار

صورت: صفحه شخصی مهناز افشار عکس مهناز افشار مهناز افشار گوشواره کودکان سرگرمی بازیگر همراه فرهنگ فرزند

گت بلاگز اخبار گوناگون تصویرهای ، آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا

این زنان آن قدر در دزدی و راهزنی تبحر پیدا کرده بودند که حتی سرپرستی گروه های بزرگی از خلافکاران را برعهده داشتند، آن ها حتی توانسته بودند سال های سال از چنگال

تصویرهای ، آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا

آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا/ تصاویر

عبارات مهم : زندگی

این زنان آن قدر در دزدی و راهزنی تبحر پیدا کرده بودند که حتی سرپرستی گروه های بزرگی از خلافکاران را برعهده داشتند، آن ها حتی توانسته بودند سال های سال از چنگال قانون فرار کرده و بسیاری از این سارقان تا مدت ها تحت تعقیب پلیس بودند.

این زنان آن قدر در دزدی و راهزنی تبحر پیدا کرده بودند که حتی سرپرستی گروه های بزرگی از خلافکاران را برعهده داشتند، آن ها حتی توانسته بودند سال های سال از چنگال قانون فرار کرده و بسیاری از این سارقان تا مدت ها تحت تعقیب پلیس بودند.

ستاره کوچک راهزن
در سال ۲۰۱۰ یک سری دزدی های زنجیره ای از ۱۰ بانک در لس آنجلس به پلیس گزارش شد. با تحقیقات پلیس مشخص شد که سارق تمامی این بانک ها زنی مشهور به «ستاره کوچک راهزن» هست. او در عرض یک هفته، از پنج بانک در لس آنجلس دزدی کرده بود همچنین با دزدی دو بانک تنها در عرض یک روز، همه را متعجب کرد. در نخستین مراحل پیگیری پرونده، نیروهای اف بی آی اعتقاد داشتند که این دزدی ها کار یک نفر نبوده و آن ها با گروهی طرف هستند که همگی یک شکل واکنش‌ها کرده و مثل هم لباس می پوشند علت ارزش هم این بود که یک نفر قادر نیست در عرض یک روز از دو بانک در دو محل متفاوت دزدی کند.

با این فرضیه تعداد زیادی از زنان لس آنجلس با مشخصات ۲۰ تا ۲۸ سال و حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلو وزن و قد ۱۵۰ تا ۱۷۰ سانتی متر دستگیر شدند که در این میان ستاره کوچک نیز حضور داشت. بعد از بررسی های دقیق جرم او ثابت شد. این سارق هنوز بعد از هفت سال نام مهم خود را فاش نکرده و به علت ثابت نشدن بعضی از اتهاماتش، دادگاه هنوز رای قطعی خود را اعلام نکرده است.

سیلوت فیلیز گیلبرت
«سیلوت فیلیز گیلبرت» یکی از مشهورترین زنان سارق بانک در اوهایو بود که بعد از سال ها فرار از دست پلیس بالاخره در سن ۴۶ سالگی دستگیر شد. مقامات دادگاه به او لقب «بانوی راهزن کلیسا» را داده بودند، لیکن شاهدان دزدی های او می گفتند که سیلوت به خاطر سن و سالش نه تنها شباهتی به سارقان ندارد بلکه درست شبیه به مادربزرگ هایی است که بعد از عبادت از کلیسا خارج شده است اند.

تصویرهای ، آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا

سیلوت به جرم ۱۲ فقره جنایت و دزدی از نوع دوم و ۱۲ فقره دزدی بانک از نوع سوم دستگیر شد و به زندان انداخت شد. او تمام این دزدی ها را بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ انجام داده و هر بار توانسته بود به نحوه ماهرانه ای از دست پلیس فرار کند. زیاد دزدی های او از بانک بوده و در هر کدام از این دزدی ها باعث زخمی شدن چند نفر شد. سلیوت به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شد.

ملکه راهزنان
«فولان دوی» که بعدها به نام ملکه راهزنان مشهور شد یکی از معروف ترین زنان خلافکار و سارق هند و حتی دنیاست. فولان در خانواده ای بسیار فقیر در اوتارپرادش به دنیا آمد و دوران کودکی مشکل را پشت سر گذاشت. او در ازدواج هم موفق نبود و به خاطر فقر مجبور شد در نوجوانی با مردی خشن و ظالم ازدواج کند ولی به خاطر اختلاف نظرهایی که با خانواده خودش داشت و همچنین همسری که هر روز او را تا حد فوت کتک می زد، از منزل به کوهستان فرار کرده و به گروهی از راهزنان پناه برد و بعد از مدتی عضوی از آن ها شد. در آن زمان، او تنها زن گروه بود ولی شجاعتی که از خودش نشان می داد تمام مردان را متعجب کرد.

فولان به سرعت تیراندازی را یاد گرفته و خیلی کم پیش می آمد که تیرش به اشتباه برود. بعد از کشته شدن رییس گروه به دست یکی از افرادش، فولان به عنوان جانشین گزینش شد. هنگامی که فولان چنین قدرتی به دست آورد، به همراه افرادش به دهکده ای که شوهرش زندگی می کرد حمله کرده و با ضربات چاقو او را به شدت زخمی کرد. با این که شوهر فولان در این حادثه، جان خود را از دست نداد ولی جای ضربات چاقو جهت هر لحظه روی شکمش باقی ماند. با آن که شوهر فولان مرد کارخانه داری با ده ها کارگر بود ولی به خاطر وحشت از حمله دوباره راهزنان، زیاد کارگران کارخانه اش کارشان را رها کرده و او جهت هر لحظه تنها مانده و در فقر جان داد.

از آن به بعد کار مهم ملکه راهزنان، غارت و چپاول دهکده هایی بود که مردمی از طبقه مرفه تر داشت. او حتی کودکان این خانواده ها را ربوده و از آن ها درخواست پول های هنگفت می کرد و سپس بخش اعظمی از آن ها را به خانواده های فقیر کمک می کرد. بعد از مدتی شری رام لالا رام از افراد مورد اعتماد رییس سابق، از زندان آزاد شده است و متوجه شدند رییس ارزش بابو گوجار کشته شده است و فولان باعث آن بوده هست. بعد از آن گروهی از تبهکاران را تشکیل داده و به مبارزه با فولان و گروهش برخاستند. در این میان عده زیادی از افراد فولان نیز به آن ها پیوستند.

این زنان آن قدر در دزدی و راهزنی تبحر پیدا کرده بودند که حتی سرپرستی گروه های بزرگی از خلافکاران را برعهده داشتند، آن ها حتی توانسته بودند سال های سال از چنگال

فولان به همراه گروه خود به گروه برابر حمله کرده و ۲۲ نفرشان را به قتل رساندند، بعد از آن بود که فولان مجبور به فرار شد و به دهکده ای کوچک پناه برد. در این وقت پلیس هند تحقیقات گسترده ای را جهت یافتن کسانی که چنین قتل عامی به راه انداخته بودند شروع کرد.

دو سال بعد از این ماجرا، پلیس موفق به دستگیری فولان شد. روز دستگیری فولان، ۱۰ هزار نفر از مردم جهت تماشا جمع شده است بودند و ۳۰۰ پلیس تلاش کردند تا او را بدون درگیری دستگیر کنند. در سال ۱۹۸۳، فولان به جرم قتل ۴۸ نفر، غارت و چپاول، آتش سوزی های عمدی و کودک ربایی به خاطر پول دستگیر شد و ۱۱ سال به زندان افتاد بعد از آن وکیلی توانست از راه های متفاوت او را تبرئه کرده و او آزاد شود.

در سال ۱۹۹۴ فولان حتی با وجود جرم هایی که مرتکب شده است بود جهت نمایندگی مجلس نامزد شد و حتی دو بار نیز گزینش شد. در ۲۵ جولای ۲۰۰۱ فولان به وسیله دو مرد که اشخاص خود را با ماسک پوشانده بودند کشته شد. این دو مرد پنج گلوله به فولان شلیک کردند. سه گلوله به سر و دو گلوله به بدنش. او به سرعت به نزدیک ترین بیمارستان رسانده شد ولی قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. بعد از مدتی مشخص شد که یکی از ضاربان فولان، از کسانی است که از قتل عام خونین صورت گرفته به وسیله فولان جان سالم به در برده بود. این مرد دستگیر شده است و به حبس ابد محکوم شد. فیلم ملکه راهزنان از زندگی فولان ساخته شده است است.

مشهورترین سارق جواهرات
«دوریس پاین» یکی از مشهورترین سارقان بانک به خصوص جواهراتی بود که در بانک از آن ها نگهداری می شد. او خیلی راحت به قسمت صندوق امانات رفته، با مهارت خاص در آن ها را باز می کرد و جواهرات را به دزدی می برد. دوریس هرگز تمام جواهرات را بر نمی داشت تا صاحب آن متوجه کمبود جواهرات نشود، به همین روش او توانست ۵۰ سال به این کار خود ادامه دهد. در این مدت چندین بار به وسیله پلیس دستگیر شد ولی به علت ثابت نشدن اتهاماتش دوباره او را آزاد کردند. دوریس که در خانواده ای خلافکار به دنیا آمده و بزرگ شده است و حتی با مردی خلافکار نیز ازدواج کرده بود، شش دهه به دزدی های خود ادامه داد. داستان دزدی های او آن قدر جالب بود که حتی فیلم مستندی به نام «زندگی و خلاف های دوریس پاین» نیز از آن ساخته شد.

او دزدی های خود را از فروشگاه های کوچک شروع کرده و سپس به دزدی جواهرات و بانک ها رسید. این زن تبهکار جای ثابتی جهت دزدی نداشت از انگلیس و فرانسه گرفته تا ایتالیا و موناکو و حتی ژاپن. دوریس از مرکز جواهرات پیتسبرگ پنسیلوانیا الماسی به ارزش ۲۲ هزار دلار دزدی کرد. زمانی که دوریس ۷۵ سال داشت و بارها به خاطر دزدی هایی که انجام داده بود، به زندان رفته بود گفت: «دیگر از این کار خسته شده است و نمی خواهد به زندگی گذشته اش بازگردد.» ولی این طور که مشخص بود ترک عادت های قدیمی غیرممکن هست. در سال ۲۰۱۱ و زمانی که دوریس ۸۰ سال داشت، بعد از ربودن یک انگشتر الماس یک قیراطی به پنج سال حبس محکوم شد.

یکی از ماموران بانک هنگامی که دوریس قصد خروج داشت به او مشکوک شد و بعد از جست و هوا لباس هایش، انگشتر را در لایه های پنهانی کت او پیدا کرد. بار دیگر دوریس در اکتبر ۲۰۱۵ جواهری گرانبها را در مرکز خرید آتلانتا دید و نتوانست از دزدی آن صرف نظر کند. در حالی که دیگر صورت دوریس جهت زیاد مردم آشنا شده است بود او وارد فروشگاه کریستین دور شد در حالی که ماموران امنیتی او را از طریق دوربین های مدار بسته تحت نظر داشتند ولی دوریس به آسانی به یکی از قفسه ها نزدیک شده است و یک جفت گوشواره به ارزش ۶۹۰ دلار را برداشت و در جیبش گذاشت. او هنوز از مرکز خرید خارج نشده بود که به وسیله پلیس دستگیر شد.

تصویرهای ، آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا

حتی در وقت دستگیری انگشتری به ارزش ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار در انگشت دوریس بود که از جواهرفروشی ال پاسئو در لس آنجلس به دزدی برده بود. با این حال او ادعا داشت که این انگشتر را خودش خریداری کرده که با ثابت نکردن ادعایش دزدی بودن انگشتر نیز ثابت شد. او تا به حال جواهرات کوچک بسیاری را از جواهرفروشی های بزرگ ربوده بود که به خاطر سرعت عمل در انجام کار حتی دوربین های مدار بسته هم نتوانسته بودند از بسیاری از دزدی هایش فیلم بگیرند. او در این کار تبحر زیادی داشت و کسی به او مشکوک نمی شد.

سارقی که سیاستمدار شد
سیما پریهر یکی دیگر از مشهورترین سارقان هندی سابق و یکی از سیاستمداران امروز هند هست. او ادعا می کند که فولان دوی هر لحظه الگوی او در زندگی بوده هست. سیما نیز مانند فولان در خانواده ای فقیر به دنیا آمد و زمانی که ۱۳ سال داشت از دهکده ای که زندگی می کردند، به وسیله یک گروه از راهزنان ربوده شد. سه سال بعد از آن مجبور شد با یکی از همان راهزنان به نام نیربهای ازدواج کند. تا آن زمان، آن ها در جنگل ها و در بین درختان مخفی شده است و اموال کسانی را غارت می کردند که قصد عبور از این مسیر را داشتند تا این که همسرش در یک درگیری کشته شده است و او رییس گروه شد.

سیما به راهزنی در جنگل خاتمه داد و بعد از آن دستبرد به منزل ها شروع شد. این زن سنگدل در دورانی که سردسته گروه بود ۷۰ نفر را به قتل رسانده، ۲۰۰ نفر را ربوده و از ۳۰ منزل دزدی کرد. در جولای ۲۰۰۰ بعد از ۱۸ سال راهزنی و سرقت، سیما بالاخره به وسیله پلیس دستگیر و به ۲۹ سال حبس محکوم شد، در سال ۲۰۰۶ او با پشتیبانی از یکی از کاندیداهای نمایندگی مجلس توانست او را وادار کند تا به تبرئه اش کمک کرده و او آزاد شود. به غیر از آزادی حتی موفق شد سال بعد خودش هم کاندیدای نمایندگی شده است و حتی گزینش شود.

با این که همه مردم از خلاف ها و حبس او به خوبی اطلاع داشتند ولی بعد از آزادی باز هم توانست در بین مردم محبوبیتی به دست بیاورد. او همچنان در بین دار و دسته های راهزنان از مقام بالایی برخوردار است و بسیاری از آن ها هنوز تلاش می کنند از روش های او الگوبرداری کنند. با این که مردان هندی از داشتن رییس زن بیزار هستند ولی سیما این قانون را شکست.

برترین ها

این زنان آن قدر در دزدی و راهزنی تبحر پیدا کرده بودند که حتی سرپرستی گروه های بزرگی از خلافکاران را برعهده داشتند، آن ها حتی توانسته بودند سال های سال از چنگال

واژه های کلیدی: زندگی | جواهرات | دستگیری | جواهرات | خانواده | اخبار گوناگون

تصویرهای ، آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا

تصویرهای ، آشنایی با مشهورترین سارقان زن دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz